Zejście przez łąki do Krzeczkowej

Zejście przez łąki do Krzeczkowej by Polek
Zejście przez łąki do Krzeczkowej, a photo by Polek on Flickr.

Wg znaku na węźle szlaków do Krzeczkowej mam 1h20. Czeka mnie pasmo Popielowej Góry o wysokości 363 m.n.p.m Najpierw około 5 minut idę wzdłuż zabudowań wsi, a właściwie doliną potoku, w stronę sali weselnej; później, przed boiskiem, skręcam ze szlakiem w prawo. Trzeba przeskoczyć przez ogrodzenie i zacząć podchodzenie starą leśną drogą. Przez pierwsze 10 minut podejścia oglądając się wstecz można jeszcze popatrzeć na dolinę, później droga wchodzi w las. Spotykam tu niezwykłe gniazdo pszczół w zagłębieniu drogi, a nieco dalej, pierwszy raz, dziki. Najpierw słyszę basowe chrząkanie, które naturalnie mnie wstrzymuje, a później widzę ruch przed sobą. Jeden po drugim w odstępach kilkudziesięciosekundowych przebiegają małe dziczki, które korzystały z odrobniny błota w koleinach na drodze. Uważam, by nie wejść im ponownie w drogę, ale rozpływają się po prawej.
Przejście przez las zabiera mi około pół godziny, zaraz za nim, zaczynają się piękne widoki na Krzeczkową. Niestety droga nie jest już taka piękna, ścieżka znika w trawie. Muszę iść trochę na azymut by dojść do zejścia do asfaltu. Robi się ostro, i wąsko, a moje kolano zaczyna się odzywać. Kręcę nosem więc, poruszając się powoli.
Na dole jestem o 11:50 i wkrótce rozpoczynam przejście przez wieś. Nie ma w niej niestety żadnego sklepu, choć kilka miejsc wygląda zachęcająco. Na końcu zabudowań, które osiągam po kwadransie, jest leśniczówka i jakieś budynki jakby stajni. Od znaku, przy węźle mija 1h10.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: