Wyschnięte koryto Olszanki

Wyschnięte koryto Olszanki by Polek
Wyschnięte koryto Olszanki, a photo by Polek on Flickr.

Przez wieczór zastanawiam się co dalej robić, czy kierować się na Przemyśl, czy kontynuować trasę po Pogórzu i uderzać do Dynowa. Wygrywa ta druga opcja.
Ruszam po obfitym śniadaniu, pierwszy raz mam prawdziwy szwedzki stół, mogę więc zamówić jajecznicę, a czekając na nią zacząć od jogurtu z płatkami, dobrać do jajek kiełbaski i ser biały, i buchnąć ketchup i musztardę. Po ciepłej części zjadam kilka kanapek z lokalnymi wędlinami. Zamiast ciastek na deser uzupełniam witaminy dosiadając się do śliwek, a na koniec korzystam z ekspresu by wypić dobrą kawę, ale jest średnia. Ludzi jest sporo, jakaś wycieczka, wszyscy wpadają na podobny pomysł by nie zaczynać od 7:30 tylko przyjść trochę później.
Robię tylko jeden błąd – nie jestem w stanie napompować się wodą na zapas. Szybko się o tym przekonuję stojąc w słońcu przy krańcu parkingu i łapiąc stopa. Zanim jednak tam dotrę odwiedzam jeszcze Piotrusia Pana i kupuję jedną butelkę wody i jakieś banany na drogę. Pani w recepcji użycza mi kartki z drukarki na której wypisuję Olszany – wieś gdzie doszedłem z plecakiem dwa dni temu.
Łapanie stopa nie jest już takie proste, a żar praży. Czekam jakieś 20 minut machając kierowcom kartką. Kłopoty mają ze wzrokiem, to tylko 5km. Inna rzecz, że nie jest ich zbyt wielu. Dopiero po dziesiątej jakaś mieszkanka Olszan zatrzymuje się, więc podbiegam do niej by się zabrać. Miejsce do stawania może nie jest najlepsze, bo pogania mnie, że tu nie wolno się tu zatrzymywać. Rozmawiamy chwile, stwierdza, że skoro tak mi się tutejsze góry podobają, to powinienem sobie żonę tu znaleźć. Kobietom tylko jedno w głowie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: