Zaskroniec w Kopysnie

Zaskroniec w Kopysnie by Polek
Zaskroniec w Kopysnie, a photo by Polek on Flickr.

O 12:50 docieram do rozstaju dróg, gdzie spotkam szlak czerwony. Idąc nim, chwilę dalej, widzę człowieka – sprawcę tego szlaku, czyli mojego znajomego znakarza z Przemyśla. Tym razem poprawia szlak czerwony. Wspomina o cerkwi, do której zaglądam przez dziurkę od klucza, i dwóch mieszkańcach tego przyczółka. Spodziewałem się kompletnie pustego miejsca, tymczasem zabudowania są zamieszkałe, i nawet doprowadzony jest tu prąd. Ale nie da się ukryć, że wieś była znacznie większa. Przy drodze jest dużo owocowych drzew i nawet śliwki, ciężko się nim oprzeć. Za cerkwią i cmentarzem jest nawet staw, musi więc być tu jakieś źródło.
Przy drugim domostwie, ale bezpośrednio na drodze, stoi przywiązana koza. Uważnie obchodzimy siebie z czujnością. Dalej droga gęstnieje. Zastanawiam się po co targam tu plecak, skoro będę tędy wracał, chowam go więc w krzakach. Na szczyt docieram o 13:35 i korzystając z chwili samotności rozkładam się na całego. Jest tu krzyż. Jest znak triangulacyjny. Jest widok. To, było nie było, najwyższy szczyt Pogórza.
Spędzam tu 10 minut, ale szybko mi się nudzi, a poza tym los niepewny. Gdy zbieram się na dół serce staje mi na moment, ludzie jadą. Na rowerach, jednak ktoś odwiedza te tereny. Zejście jest mentalnie szybsze, choć jakby krzaki bardziej doskwierają. Czuję też, że kolano już by chciało bym nie szedł dalej. Wracając do plecaka spotykam węża. Nie ucieka i daje sobie zrobić piękne zdjęcie portretowe. Wracam na skrzyżowanie z czerwonym. Wychodząc i wracając z tego miejsca, cała operacja wejścia na Kopystankę zajęła mi trochę ponad 80 minut.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: