Cerkiew pw MB Nieustającej Pomocy w Rudence

Cerkiew pw MB Nieustającej Pomocy w Rudence by Polek
Cerkiew pw MB Nieustającej Pomocy w Rudence, a photo by Polek on Flickr.

Opuszczam ośrodek około 9:10. Pogoda robi się piękna, nie ma upału, much, i wieje. Wracam do długich, podwiniętych spodni, i zamieniam skarpetki bawełniane na wełnę z merynosów, licząc na mniejsze tym razem zniszczenie stóp.
Zejście do Bezmiechowej zajmuje mi 30 minut niespiesznego marszu skrajem lotniska po ścieżce. W połowie drogi spotykam sarnią rodzinę, a na dole wypasane owce z bacą, choć takim nieprzebranym.
Skręcam w asfalt w lewo i idę 20 minut w stronę Olszanicy. Przy pętelce asfaltowej drogi leśnej wykręcam na Rudenkę. Szlak mi się tu rozchodzi z mapą, mijam jakiś obóz drwali, ale docieram do widzianego z dołu domu i dalej już zgodnie z mapą schodzę do wsi. W pierwszym sklepie uzupełniam wodę Tymbarkiem, w drugim przy cerkwi wypytuję o skrót do Olszanicy przez góry. Wg mapy droga miała odchodzić przy cerkwi, ale jest ona źle zaznaczona na niej. Bo faktycznie w tym miejscu widnieje napis Ekomuzeum Zielony Cień. Jest 10:45. By się nie wracać konsultuję miejscowych. Dziewczyna sprzedawczyni woła męża, a ten twierdzi, że przy cerkwi też dojdę, tylko trzeba w górę i drogą muszę trzymać azymut. Skoro zwoził drzewo – jak twierdzi – to sobie poradzę. Faktycznie mijam zapowiedzianą ambonę i przekraczam łąki. Natrafiam na drogę w lesie, choć mocno nie używaną i zarastającą i podążam nią dziwiąc się, że tu i ówdzie są znaki trójkątne żółto-białe. Nie jest za wygodnie, ale wg mapy idę dobrze, więc zachowuję cierpliwość. Ten odcinek, do pierwszych zabudowań Olszanicy zajmuje mi 40 minut.
Dochodzę do drogi o 11:40 i chwilę nią podążam zatrzymując się przy kościele.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: