Liszna

Liszna by Polek
Liszna, a photo by Polek on Flickr.

Na szczęście czerwony szlak dalej nabiera ogłady i kończą się gwałtowne zmiany wysokości. Kwadrans zajmuje zejście do Lisznej, jest tu przystanek na drodze, opisany jako Liszna Leśniczówka z 3 kursami autobusu, naturalnie jedynie w dni powszednie.
Dalej kawałek asfaltem i szybko w las, w miarę dobrą drogą do ujęcia wody, jakieś 18 minut od przystanku. Po kolejnym kwadransie trzeba uważać, bo mapa prowadzi szlak bliżej szczytu a rzeczywistość odsuwa go mocno na północ. Na mapie pod literę K. Faktycznie jednak droga jest widoczna, znakowanie dobre i nie ma co narzekać. Las się przerzedza, rosną tu buki. O 10:40 osiągam Słonną, co jest zaznaczone węzłem Szlaku Szwejka z zacznaczonymi czasami. To nieco więcej niż półtorej godziny od skrzyżowania. W międzyczasie przebieram się w krótkie spodenki i zjadam zakupione banany. Zrobiło się gorąco, ale do upału daleko, co nie przeszkadza mi oczywiście pocić się mocno.
Szlak jest przegrodzony zakazem wstępu – gdzies pracują leśnicy. Poza odgłosem piły gdzieś w górze,
spotykam dwóch chłopaków na traktorze. Jadąc wzbudzają tumany kurzu, pył przylega do butów. Macham im, bo to jedyni ludzie spotkani po drodze i czekam dobrych kilka minut aż powierzę się oczyści.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: