Kamionka

Kamionka by Polek
Kamionka, a photo by Polek on Flickr.

Kolejne 30 minut od odpoczynku na Przełęczy Przysłup zabiera mi dojście do wzniesienia Przysłup. Ma ono 658 mnpm i to zaledwie 40 metrów więcej niż sama przełęcz, nie ma już mowy o większych podejściach. Do Słonnego docieram w kolejne pół godziny, choć szlak czerwony odchodzi dopiero niżej i kilka minut dalej. Zamiast niego towarzyszą mi teraz niebieskie szachownice lotnicze. Do których dochodzą jeszcze żółte.
Idę tak powoli i nagle pechowo zaplątuję się w badyla na ścieżce i wykładam jak długi. Bardziej bolesny od zbitego ramienia jest skurcz w łydce. Wyswobodzam się z plecaka, przemywam obtarte kolano i wybudzam z letargu. Zaczyna w oddali grzmieć. Ruszam z kopyta i cały odcinek do asfaltu prowadzącego do Akademickiego Ośrodka Szybowcowego przechodzę w 40 minut. Po drodze jest jedno podejście,na którym muszę zwolnić. Grzmi, ale jeszcze nie pada. Na asfalcie, którym trzeba jeszcze podejść 10 minut mija mnie śmieciarka.
Docieram do budynku akurat w momencie w którym zaczyna lekko kropić. Wchodzę głównym wejściem, ale do restauracji muszę zjechać windą (dopiero później odkrywam że schody też tu docierają) na poziom -1, tak jak radzi napotkany mieszaniec. Zamawiam piwo Leżajsk (lany, za piątaka) i pierś z kurczaka w ananasie i serze za 22 zł. I rozkoszuję się, że już dziś nigdzie nie muszę iść.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: