Ruiny Zamku Chojnik

Ruiny Zamku Chojnik by Polek
Ruiny Zamku Chojnik, a photo by Polek on Flickr.

O 15:30 jestem na zamku, wchodząc jednym ciągiem, by wykorzystać kondycję, która powinna procentować teraz, po dwóch tygodniach z plecakiem. Procentuje, owszem, ale jakiś gostek mnie wyprzedza. Ech.
Sam zamek jest wart odwiedzin reprezentując klasę nieco tylko słabszą od sudeckich klasyków typu Czocha czy Grodziec. No może są to bardziej ruiny, niż komnaty i jakieś ekspozycje, więc do porównania użyłem trochę zbyt wysokiej ligi. Bardziej tutaj pasuje Grodno, gdzie także mamy wieżę, ze wspaniałym widokiem, tyle że tu widok jest bardziej spektakularny, w końcu za nami są Karkonosze. Wejście kosztuje 5 zł, na dziedzińcu odtwarzanie jest nagranie z historią zamku. Można wybrać się na wędrówkę pod murem zewnętrznym, która w pewnym momencie wymaga mocnego kucnięcia by zamknąć pętlę i przejść w dziurze. Średniowieczni byli niżsi i mieli prościej.
Kończę zwiedzać bo zbliża się siódma godzina maratonu, schodzę przed metę i mam świetne wyczucie. D wpada przez bramę kilka minut później. Na finisz organizatorzy dla każdego o tej porze zawodnika szykują taśmę, którą naturalnie trzeba przerwać. Na pewno jest to zaskakujące, D chwilę się waha, ale później radości nie ma końca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: