Widok ze Schroniska PTTK Samotnia

Widok ze Schroniska PTTK Samotnia by Polek
Widok ze Schroniska PTTK Samotnia, a photo by Polek on Flickr.

Przy rozstajach ceprostrady na Spalonej Strażnicy jesteśmy o 9:35. Pogoda nie może się ustabilizować, raz robi się gorąco, raz zimno, na co reaguję zdejmowaniem i zakładaniem kurtki, idąc dziś w krótkim rękawie, po wczorajszym przemoczeniu IceBreakera na podejściu Kotłem Łomniczki.
Pod Strzechą Akademicką doganiamy naszą grupę studentów. Zejście zajmuje nam 25 minut. Kolejne 20 to droga do Samotni z obowiązkowym fotostopem, na którym obsługuję kilka aparatów naszych geografów, ale i zostaję obsłużony przez kogoś z ich grupy.
Mijamy także pierwszych turystów w górę, w tym parę, chyba Anglików, poruszających się kosmicznie wolno, tak wolno, że wygląda że zaplanowali ma cały dzień przejście z Samotni pod Śnieżkę.
Przy Samotni czekamy aż zrobi się pusto, by pstryknąć sobie zdjęcie okiem cyfrowej kamery, umieszczonej w Internecie. Pytamy się, gdzie stanąć, pracujących tu robotników – nie mają pojęcia o działającej kamerze. Sprawdzam obraz, i po chwili dekodujemy, która ławka jest widoczna, pozostaje poczekać pięć minut.
Robotnicy (z których jeden spędził wiele lat w Milanówku, czyli blisko naszych rodzinnych miejsc) przebudowują niebieski szlak po zachodniej stronie Łomnicy, i nawiasem mówiąc trochę niewdzięcznie, zawracają nas szybko, twierdząc że szlak jest tu zamknięty, i będziemy musieli, do Domku Myśliwskiego iść drogą. W Czechach się udało, tu już nie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: