Purpurowe Jeziorko

Purpurowe Jeziorko by Polek
Purpurowe Jeziorko, a photo by Polek on Flickr.

Dotarcie do pierwszego z Kolorowych Jeziorek zajmuje nam następną godzinę. Pewnie byłoby krócej, ale w pewnym momencie szlak rowerowy jest trochę za słabo zaakcentowany, i żeby się nie mylić zbyt mocno wyciągamy wsparcie satelitarne. Sygnał komórkowy jest, ale trochę trwa zanim się doczytają obrazy. Okazuje się, że szliśmy dobrze, i niepotrzebnie podeszliśmy z powrotem w górę.
Najniższe z Jeziorek robi wrażenie. Nawet mimo ostatnich opadów barwa jego wody jest mocno nienormalna – o to w nich chodzi. Nieco powyżej tafli wody jest zamknięty aktualnie punkt gastromiczny, parasole, tablice informacyjne. Zostawiamy tam plecaki, na ławkach, wykorzystując fakt, że jesteśmy tu sami. Teren wyrobiska jest rozległy, można zejść niżej i przejść przez małe przebicie w skale, można obejść górny staw i usiąść na ławce.
Kręcimy się tu dobre 20 minut, zanim usłyszymy nadciągającą grupę dzieci. Szarańcza siada, i wyciąga jedzenie, uciekamy w górę, teraz już wracając w górę szlakiem zielonym, którego chcieliśmy uniknąć wcześniej, by nie iść tą samą drogą dwukrotnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: