Krowy w Raszowie

Krowy w Raszowie by Polek
Krowy w Raszowie, a photo by Polek on Flickr.

Dochodzimy do dworca kolejowego, i znowu sytuacja się powtarza, przez nieużywane, bądź używane sporadycznie tory, na drugą stronę. Dalej drogą przy bazie PKS, mijamy stację benzynową, i Kamienna Góra się kończy. Nie wiem dlaczego myślałem że będziemy iść asfaltem teraz, do Raszowa. Szlak natomiast biegnie najkrótszą, choć kompletnie dziś nie używaną (i zarośniętą) drogą polną.
Pół godziny zajmuje nam dojście do pierwszych siedzib ludzkich – nowych domów pod lasem. Jeszcze trochę i zaczyna się starsza zabudowa, z numeru 90 robi się 50 i nasza Agroturystyka Rudawy jest blisko. Źle jednak interpretuje słowa gospodyni, które usłyszałem przez telefon, że będzie blisko, od strony miasta; za moment okaże się, że dom nie leży między sąsiednią numeracją pięćdziesiątcoś, tylko przy głównej drodze. Telefon rozładowany, naprędce montuje ładowanie mobilne, co nie jest proste, bo wciąż kropi. Zanim jednak maszyna ruszy trzeba po prostu się pytać. Co też, jak się okazuje, nie przynosi prostych odpowiedzi. Zagadnięty o gospodarstwo agroturystyczne mieszkaniec nie ma pojęcia gdzie jest nasz poszukiwany dom, o numer, czy dwa niższy, od jego. Dopiero, na przeciw, w nazwanym i ładnie odnowionym Domie Świeżego Chleba kierują nas poprawnie.
Kilka minut przed 20 kończymy chyba najdłuższą trasę tej wyprawy.
Nasi gospodarze przygotowali nam pokój na piętrze, pod skosami, ładny i duży, z pięknie wyeksponowaną więźbą dachową. Grzejniki grzeją, w pokoju jest czajnik, i sporo miejsca na nasze szpargały w półkach wbudowanych w ściany. Ładnie. Łazienka czysta, choć ze zbyt niskimi drzwiami, których futrynę muskam włosami za każdym razem. Jedyny minus pobytu to jedna, wspólna kuchnia ze stałymi mieszkańcami.
Płacimy tutaj 40 zł od osoby. W cenie brak zasięgu telefonicznego, ale jest internet bezprzewodowy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: