Bar Romantic w Lubawce

Bar Romantic w Lubawce by Polek
Bar Romantic w Lubawce, a photo by Polek on Flickr.

Najlepsze jedzenie w Lubawce odkryłem podczas ostatniego przejścia przez nią. Teraz wykorzystamy te odkrycie. Przy głównej ulicy dochodzącej do rynku (Al. Wojska Polskiego) jest nie wiele mówiący szyld, właściwie, jeśli mu wierzyć na słowo, trochę zniechęcający. Ale to tylko pozory, trzeba śmiało wejść do środka, i liczyć na wolny stolik, o co wcale nie jest łatwo. No może przesadzam, ale ruch tutaj spory. Głównie z okazji obiadów abonamentowych, w cenie … 9,10 zł, za cały, duży obiad. Jest też wersja mała, za 7,80. My natomiast musimy skorzystać z komercyjnej wersji cennika, który ustala pełną wersję na 12 zł. Plus kompot za 1 zł. Do wyboru jest dziś szczawiowa lub grochowa, a na drugie do wyboru pięć, albo i więcej, dań: kotlet mielony, kasza gryczana z gulaszem, naleśniki, ryż z truskawkami, pierś ze szpinakiem, i coś jeszcze. My bierzemy pierś, całkiem niezła. Wszyscy jednak zamawiają mielone.
W TV zdjęcia z pobliskich Jarkowic, po powodzi. Pytamy jak tutaj? Strumienie lały się po ulicach, ale wszystko zeszło, rzeka w ryzach, w granicach miasta.
Zatrzymujemy się jeszcze na rynku, w księgarni, D kupuje mapy, opowiadam jej o księgarni Atlas w Kamiennej Górze, gdzie literaturę sudecką można zamówić nawet pocztą, ale jak słusznie zauważa, możemy tam nie zdążyć, przed 18.
Kierujemy się na dworzec, wielkie i puste dziś gmaszysko, robimy skrót przez tory, wdrapując się z trudem na rampę po drugiej stronie, i po chwili dojścia do drogi, w prawo, jesteśmy na czerwonym szlaku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: