Penzion „U Skalního potoka”

Penzion "U Skalního potoka" by Polek
Penzion "U Skalního potoka", a photo by Polek on Flickr.

D się tu podoba. Pan Bohumil mówi trochę po polsku, co jest dla nas dużym ułatwieniem. Podrzuca nam przewodniki po Teplickich Skałach, również po polsku, i ustawia ogrzewanie w takich piecach, chyba olejowych, w które wyposażony jest każdy z pokoi. Na piecu, jest kawałek poziomej drabinki, na której, po zabezpieczeniu gazetami, ustawiamy buty do szuszenia. Reszta gazet ląduje w ich środku. Dookoła drabinki jest taki reling, który D obstawia swoimi wilgotnymi ubraniami, ja jestem zbyt zmęczony by wyciągnąć spodnie, w których wczoraj chodziłem. Zapominam też o nasiąknietych jak gąbka rękawiczkach. Siłą woli uruchamiam natomiast wieczorny proces ładowania wszystkiego i głównie leżę, zadowolony że dotarliśmy. Pijemy piwo, które smakuje nieziemsko. Na liczniku u D jest prawie 30 km. Po chwili odpoczynku schodzimy na dół zjeść parę kanapek, trochę bardziej z rozsądku, niż głodu.
Zasypiam prawie natychmiast po przyłożeniu głowy do poduszki, jeszcze przy zapalonym świetle, gdy D robi jakieś ręczne pranie.
Rano piszę, ale żeby wysłać muszę podejść do szafy w przedpokoju, gdzie jest ruter WiFi, który działa tylko z 5 metrów, w samym pokoju już nie ma zasięgu.
Śniadanie, wykańczam puszkę szynki, ser żółty, i zjadam trochę dżemu. Zostawiam trzecią część chleba na wieczór gdyby nie udało się nic kupić.
Wychodzimy koło 10:30, po deszczu, który od rana padał. Płacimy tu po 340 Kč, o 40 mniej niż się umawialiśmy. Zostawiamy plecaki na wędrówkę po Teplickiej części Skał. Sam bilet, który mamy w cenie noclegu to 70 koron. Dostajemy zamiast niego taką kartkę z nazwą pensjonatu, podobno działa on na dwie osoby. Nikt jednak od nas nie wymaga okazania, niczego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: