Widok na Polanicę-Zdrój z Drogi Stanisława

Widok na Polanicę-Zdrój z Drogi Stanisława by Polek
Widok na Polanicę-Zdrój z Drogi Stanisława, a photo by Polek on Flickr.

Kilka minut za fortem droga wychodzi na skraj lasu, gdzie znajduje się przyczółek Huta. Są tu małe zabudowania, pasą się konie. Mijają nas dwa quady, szczęśliwie w pewnej odległości, bo ich kierowcy celują w największe kałuże, byle by tylko rozbryzg i fun był największy. Pojawia się sygnał komórkowy z polskich sieci i zaczynamy odnawiać kontakty, z Polską.
Ale przede wszystkim pojawiają się widoki, niemal na całą Kotlinę, jej środkową cześć. Widać Bystrzycę, bloki Kłodzka.
Droga idzie teraz szeroko i w miarę płasko, na skraju Gór Bystrzyckich. Po jakiś 40 minutach od Huty osiągamy najpiękniejszy punkt widokowy, na który trzeba się wdrapywać kilkadziesiąt metrów po skałkach, w okolicy Łomnickiej Równi. Plecaki zostawiamy przy drodze i skałkujemy. Widok z drogi jest fajny, widok z góry bije go na głowę. Szkoda, że wczoraj nie było takiej pogody.
Dalsza droga jest już mniej widokowa, i jeszcze mniej wygodna, z uwagi na wybrukowanie, zapewne pamiętające XIX wiek, kamieniami. Ciągnie się tak kilka kilometrów, delikatnie w dół, aż do Pokrzywna, gdzie zamienia się w asfaltową, dość uczęszczaną drogę, z pięknymi widokami na Polanicę z góry. W Pokrzywnie jesteśmy koło 15:15 robiąc popas chwilę wcześniej. Zejście zajmuje nam kolejną godzinę. W Małgosi, gdzie nocujemy, jesteśmy o 16:25.
Jest tu także obiadokolacja, na którą się zapisujemy, deklarując gotowość powrotu z krótkiego spaceru po Polanicy, na 18.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: