Spalona

Ranek budzi nas deszczem, pada prawie do 10, co nie przeszkadza D zrobić 20km wybiegania. W nocy nie jest łatwo, łóżko strasznie skrzypi przy każdym ruchu, rozkręcone ogrzewanie jest zbawieniem dla naszych mokrych rzeczy, ale męczy podczas nocy.
Schodzę na jadalnię o 8:30, prawie wszyscy już tu są, widzę porozkładane śniadania i trochę mi głupio, że jestem zmuszony do czekania na jajecznicę do 9, bo trzy kromki chleba nie starczą. Zjadam jeden z paczkowanych żółtych serów, zalewam D kawę w termosie, sobię robię herbatę zauważając że wziąłem ich zbyt mało.
Jako pierwszy staruję do otwartego za trzy dziewiąta bufetu i jako pierwszy dostaję jajecznicę ze szczypiorkiem (7zł), i trzema dodatkowymi kromkami chleba, które dopełnią moje śniadanie. D zrobiła sobie kanapki już wczoraj. Z grahamek robimy bułki z serem na drogę.
Deszcz zgodnie z prognozami ustaje koło9:30. Około 10:15 opuszczamy schronisko, wcześniej wychodzi Michał, który choć podąża podobnym do nas szlakiem zrobi go nieco szybciej, nie robiąc skrętu na Polanicę, a od razu atakując Pasterkę.
Chmury ustąpiły, z przełęczy piękne widoki, jesteśmy nimi urzeczeni, to pierwsze od kilku dni.
Droga wiedzie w dół, do doliny Bystrzycy w przyczółku Młoty. Asfalt, dobry asfalt, kończy się za ostatnimi zabudowaniami, później, na stromszych odcinkach jest już w słabszej kondycji. Nam to jednak kompletnie nie przeszkadza. Podziwiamy świerkowy las porastający coraz bardziej nachylone stoki, schodząc wycięciem potoku, który znajdzie ujście w Bystrzycy. Podobno był plan zbudować tam tamę, powstało by małe jezioro rynnowe. Ale po co psuć taką piękną dolinę?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: