Solna Jama

Solna Jama by Polek
Solna Jama, a photo by Polek on Flickr.

Do jaskini docieramy w 40 minut od ostatnich zabudowań Różanki. Szlak prowadzi już miejscami przez wysokie trawy, niezbyt uczęszczanymi drogami, co odbija się na butach, nawet kolana robią się mokre. Trochę trzeba uważać by go nie zgubić, szczególnie przy przechodzeniu przez polany, ale znakowanie jest wystarczające.
Tuż przed jaskinią jest węzeł ze szlakiem czarnym, choć samo wejście jest kilka minut dalej, na niebieskim, w stronę Zamku Szczerba. Trzeba skręcić w ścieżkę w prawo, i po kilkunastu metrach dochodzimy do polany przed jaskinią. Nie ma tu znaku, ale to jedyne odejście drogi poza okolicami przejścia przez strumień, gdzie zaczynamy szukać jaskini w pierwotnie.
Warto nie tylko zajrzeć do środka, ale także pójść w penetrację, choć bez latarek nie da się zejść do poziomu zalania. Szata nie jest może porywająca, ale napewno ciekawa; poziom trudności znikomy, udaje nam się wyjść i specjalnie się nie pobrudzić, co oznacza, że można poruszać się bez użycia kolan, czy przeciskania na plecach jak np w Płóczkach Dolnych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: