Na manowcach

Na manowcach by Polek
Na manowcach, a photo by Polek on Flickr.

Po zejściu z Trójmorskiego jest spory węzeł szlaków i przejście graniczne z Czechami, których dwoje kierujemy do wieży. Sami, po schowaniu plecaków postanawiamy zobaczyć źródło Nysy Kłodzkiej, które jest dosłownie 3 minuty dalej oznaczone widzianą z drogi dużą tablicą. Tablica jest stara, ktoś na niej wypisuje bród i glony, ale źródło i woda, są są czyste i pełne życia.
W okolicach Jasienia szlak robi ostry zwrot, my spierając się ile kupić tym razem chleba tego nie zauważamy (do czego skłania idąca prosto wygodna droga), i lądujemy na skraju łąki, z szerokim widokiem. Na takie manowce warto czasem zboczyć.
Cofnięcie na szlak, i granicą. Droga wychodzi z lasu, idzie miejscami na jego skraju, krajobrazy są tu cudowne, pogoda dopisuje, poruszamy się już cały czas w dół – szafa gra. Czeka nas jeszcze małe podejście na Opacz, ale to tylko chwila, zejście z niego jest już dużo dłuższe i jak na te góry dotychczas najbardziej strome. O 13:12 osiągamy odejscie szlaku czerwonego, którym będziemy się teraz poruszać. Na dobre wychodzimy na łąki z lasu, i idziemy mijając po prawej zabudowania wsi Pisary. Jakoś droga tak nas zauracza, że nie zauważamy skrótu i szlaku schodzącego na wieś i schodzimy dużo dalej, w okolicach jej środka, kierując się na dominatę kościoła. Szkoła, przystanek z dwiema pozycjami w rozkładzie jazdy, małe skrzyżowanie dróg, gdzie nasza trochę dalej odchodzi w górę. Mijamy cmentarz, asfalt się kończy, w dali ściana lasu, coś zaczyna się chmurzyć i jakby grzmieć. Ale może to samoloty. Im głębiej wchodzimy w środek Kotliny tym szerzej widzimy za plecami pasmo Śnieżnika, od Iglicznej, i nawet Czarnej Góry.
O 14:40 mijamy tabliczkę z napisem Międzylesie i zaczyna padać. Na szczęście ulica doprowadza nas na wprost niemal do Zajazdu Sukiennice, gdzie śpimy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: