Widoki z Kowadła na Bielice

Widoki z Kowadła na Bielice by Polek
Widoki z Kowadła na Bielice, a photo by Polek on Flickr.

Droga do Przełęczy Gierałtowskiej zabiera nam 95 minut. Szlak cały czas biegnie granicą, na której ktoś usypał półmetrowy wał z kamieni. Czasem ścieżka prowadzi bezpośrednio po nim, czasem po jednej lub drugiej stronie. Widoki pojawiają się sporadycznie, ale są obecne na tym odcinku. Kilkaset metrów przed Przełęczą otwiera się widok na Nowy Gierałtów i trasę zjazdową na Gierałtowskiej Kopie, na przeciwko. Widać kilka nowych budynków, prężnie działająca stacja narciarska w Czarnej Górze poprawia sytuację w całej okolicy. Sezon bardziej jest tu zimą niż latem.
Mijamy pierwszą osobę dziś, choć trochę podejrzaną, facet po czeskiej stronie przygotowuje drewno do transportu dzieląc je na mniejsze części. Wygląda to tak, jakby miał za zakrętem samochód, na który je zabierze. Tyle że, za zakrętem nie ma jeszcze faktycznej przełęczy, do której już trochę, widać, mi tęskno. Jeszcze kawałek. Sama Przełęcz ma pociągnięty asfalt od polskiej strony, i ładną łąkę po czeskiej. Na jej skraju przycupnął jakiś dom. Bezpośrednio w krzakach, przy granicy czas umilają drewniane rzeźbione siedziska, z wyżłobioną szachownicą do gry. Tylko tych znaków pełno. Może nawet za dużo.
Droga na Czartowiec zabiera nam dalej 65 minut, a kolejny odcinek na Łupkową 55. Stąd już tylko dwa kilometry do Kowadła, przez przełęcz, które pokonujemy w 40 minut. Ostatni etap rozpoczynamy tuż przed 16stą, zejście z drogi granicznej raczy nas pięknym widokiem na Bielice, a trzydzieści minut póżniej jesteśmy już przy ostatnich zabudowaniach wsi.
Ostatni etap drogi to cofnięcie się kilometr do Agroturystyki u Majów, gdzie nocujemy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: