Polek na Śnieżce

Polek na Śnieżce by Polek
Polek na Śnieżce, a photo by Polek on Flickr.

I … na szczycie.

Nikomu tu chyba z obecnych dojście nie zajęło 18 dni. Moja radość jest więc trochę większa, niż przeciętnego konsumenta piwa z restauracji w dolnym spodku. Ale … czuję przez tą powszechność tego szczytu, dostępność, że to trochę fałszywy idol, bo tam poniżej 1000 metrów w dole, też są szczyty, mniej spektakularne, właściwie odwiedzane tylko po drodze, o ile w ogóle; ale też warte, również warte, pomimo tego że nie mieszczą się w Koronie Gór Polskich, właśnie dlatego. Każdy się liczy.

Mimo ciepłego dnia na 1600 metrów trochę wieje. Jestem wolny. Schodzę na przełęcz polskim szlakiem. Na górę docieram o 15:35 (po prawie 3 godzinach), na dół, do Domu Śląskiego, o 16:20.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Polek na Śnieżce”

 1. McOzz (@mcozzz) Says:

  Gratulacje!
  Ciekawa wyprawa i fajna opowieść. Historie mrożące krew w żyłach, jak powrót z iphonem-latarką przez kładkę do zamku, wątki humorystyczne jak wizyta w ośrodku uzależnień, romantic story w barze Zacisze, czy noclegi w pustych schroniskach – całkiem sporo tego było. Do tego kościoły i nagrobki (jeden zresztą bardzo ładny) oraz szczypta ikonografii z rycerzami okrągłego stołu w tle. No i zamki, nawet takie, których nie znałem (no może pozostałości). Gdzieś w tle, nie mogło również zabraknąć nutki ekonomicznej czyli co, gdzie i za ile 🙂
  No i ta pogoda…. zostały Ci wynagrodzone deszczowe potyczki z GSB – trafiłeś na najcieplejszy, chyba, wrzesień od 100 lat!!!

  pozdrawia codzienny twitterowy czytelnik
  mk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: