W drodze do Modlina

W drodze do Modlina by Polek
W drodze do Modlina, a photo by Polek on Flickr.

Warszawska Obwodnica Turystyczna czekała na mnie ponad rok, by na nią wrócić. Tym razem porywam się na odcinek z Modlina do Nieporętu długości 30km. Zaczynam oczywiście za późno, ale dzień też długi jest odpowiednio, więc będzie dobrze. We właściwą podróż ruszam tym razem z Warszawy Toruńskiej, nieopodal pętli ZTM FSO Żerań, gdzie liczę na powrót autobusem. Samochód zostawiam na jednym z parkingów, które się jednak znalazły, pomimo ogromnej plątaniny estakad, częściowo w budowie z okazji przebudowy Trasy Toruńskiej na S8. Tory są już w całości, ponad roku temu jechałem tędy do Janówka, wtedy jeden był jeszcze odbudowywany. Teraz podobno można tu rozpędzić pociąg do 160km/h, choć oczywiście nie ma mowy by pociągi podmiejskie tyle pędziły.
Mijam Legionowo Przystanek gdzie trwa budowa tunelu, niezbyt jeszcze zaawansowana. Chotomów, wszędzie jeszcze widać ślady niedawnej budowy. Skarpy nasypów nie mają jeszcze trawy, tu i ówdzie hałda piasku.
Pociąg jedzie dużo dalej – do Działdowa. Korciło mnie przez moment by kupić bilet w siną dal, zanurzyć się w podróży, w końcu to już całkiem daleko. Może kiedyś, jeśli wstanę wystarczająco wcześnie.
Pogoda dziś jest akuratna. Trochę pochmurno, wyjeżdżając zostawiłem drobny deszczyk, teraz wiecej jest chyba słońca. I co najważniejsze – jest chłodno. Pomimo, że już lato i prawie lipiec.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: