Twierdza Srebrnogórska
Twierdza Srebrnogórska

Originally uploaded by Polek

O 16 zaglądam do pensjonatu Hubertus, dawnego schroniska PTTK w Srebrnej Górze. Spodziewając sie chmar dzieciaków na zielonej szkole, które mnie wygoniły trzy lata temu planuję zanocować gdzieś indziej, a tu tylko zjeść. A tu zaskoczenie. Nie ma nikogo. Nocleg 30 zł. W to mi graj.
Zjadam placek ziemniaczany, który ma tu jakaś finezyjną nazwę, i popijam małym piwem. Reklamowanego na parasolacb Opata już nie ma, ale jest chyba Tyskie. Zauważam w zeszycie, do którego wpisywane są moje dane, że ostatni gość był tu kilka dni temu. Zostawiam plecak i idę do Twierdzy obejrzeć postęp prac przy odbudowie.
I faktycznie postęp widać. Jest odbudowana jedna ze zniszczonych wnęk w donjonie, ale nie tylko. Zwiedzanie uwzględnia wizytę przy studni, która wcześniej nie była dostępna. Korytarz do niej prowadzący został naprawiony. Samo zwiedzanie jest z udziałem przewodnika, który ubrany jest w strój z epoki (jako członek grupy rekonstrukcyjnej biorącej udział podczas dni twierdzy w czerwcu), oraz uwzględnia nawet pokaz strzału z broni – ładowanego przez lufę karabinu.
Opuszczam teren twierdzy chyba jako ostatni, kilka minut przez 18. Ponieważ w aparacie po półtora dnia używania znowu się świeci niski poziom baterii postanawiam poszukać ich na dole, w mieście.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: